Září 2011

DANKE SCHÖN MEINE DEUTSCHEN FREUNDEN

29. září 2011 v 19:49 | IvčaSammet |  Psychobabble
Jesus, I really hope I wrote this correctly! :D :D
If I didn't, I truly apologise!! I may feel like a German citizen, however I am not one and I definitelly can NOT speak or write your language :D

Anyway, what is this "Thank you note" for? Well, I have just found out that a hundred of you had already visited my blog! Holy crap! 100 Germans on my blog! That is soo cool (or geil, right? :D)! With all seriousness, I can't be more grateful, this has really made my day and I can't believe you care about Tobi so much that you actually found and visited my blog!

Danke!! DANKE, ICH LIEBE EUCH!! ♥


Proč Tobimu neříkám "Tobias"?

16. září 2011 v 18:50 | IvčaSammet |  Psychobabble
Ti z vás, kteří na můj blog chodí pravidelně, si už asi všimli, že Tobimu nikdy neříkám jeho celým jménem, tedy Tobias. Za celý svůj život jsem mu tak řekla snad jen jednou, a to pouze v okamžiku, kdy jsem zjistila, jak se "ten frontman" Edguy vlastně jmenuje. Ale proč?

Není to kvůli tomu, že bych ho tak oslovovat nechtěla, nebo dokonce proto, že bych si myslela, že říkat mu jeho celým jménem zní jednoduše "škaredě", i když to tak v mých úplných začátčích (bohužel? :D) bylo ... Pokud se opravdu zaměříte na to, jak se Tobi sám představuje, myslím, že mi dáte za pravdu ... Ten důvod je úplně jednoduchý a prostý ... Tobimu se jeho jméno nelíbí a vadí mu, když mu někdo říká Tobias. Zkuste si toho sami všimnout, když se budete dívat na nějaké video ... Opravdu málo kdy sám sebe představí jako Tobias ... Ve většině případů řekně něco ve smyslu: "Hello, I am Tobi Sammet from Edguy ...", a právě díky tomu jsem si toho všimla.

Já osobně jsem ho do dnešního dne slyšela říct Tobias jen dvakrát ... A to mám shlédlých videí opravdu hodně ... Takže proč bych ho měla oslovovat jménem, které se mu nelíbí? Pokud si sám vybral, že "jediná" přijatelná forma tohoto jména je pro něj Tobi, nechápu, proč bych to neměla respektovat :)


Jak vyslovujete slovo "AVANTASIA" ?

11. září 2011 v 11:49 | IvčaSammet |  Ankety Avantasia

Docela mě překvapilo, když jsem zjistila, že snad každý fanoušek vyslovuje slovo "Avantasia" úplně jinak. Některé jsou pochopitelné, některé ale opravdu rvou uši :D Až samotnou mě překvapilo, jak někteří dokážou tak "obyčejný" název zkomolit ... Kdybych měla do ankety dávat všechny výslovnosti, které jsem za svůj život slyšela, myslím, že by mě nestačila kapacita blogu :D Proto jsem se do ankety rozhodla dát pouze ty, které jsou poměrně "ustálené" a slýchávám je nejčastěji.

Já osobně vyslovuju "Avantasia" celkově čtyřmi způsoby. Hodně záleží na tom, s kým a jakou řečí mluvím. V češtině říkám "Eventejša", v angličtině samozřejmě správě "Evntejžia" ... Někdy, když se bavím v češtině a dělám srandu, šlehnu si "Avantázia" s německým přízvukem, a když si dělám opravdu hodně velkou srandu, jednoduše "Avantasia" vyslovím tak, jak se píše :P

Samozřejmě mě ale nejvíc zajímá, jak vyslovujete slovo 'Avantasia VY'? Hlasujte v anketě!
... A pokud vaše výslovnost v anketě není, nebojte se a napište mi ji do komentářů! :)

Přívěsky

2. září 2011 v 15:00 | IvčaSammet

**Tento přívěsek jsem dostala od Romana ... Poděkování TADY :)

R.I.P.

**Tento přívěsek jsem bohužel jej ztratila na koncertě Alice Coopera v roce 2013 :'-( Přiznám se, že jsem tolik slz naposledy probrečela, když se mi rozbil můj první hrnek s Edguy ... Sehnala jsem jej znovu až v roce 2016!
REKLAMY a jiné spamy jsou na blogu ZAKÁZÁNY!
Pokud mi chete sdělit něco, co se netýká článku, tak prosím ► SEM